imaginemath
imaginemath
01-06-2018
Mathematics
contestada
Does anyone know this math problem?
Respuesta :
meowzerpurrpurr
meowzerpurrpurr
01-06-2018
If you were to buy a two day ticket for $68 every 3 weeks for all four seasons then you would spend $1156 overall. By buying a gold pass for $120 for all four seasons you would save $1036. For sure get the Gold Pass no questions asked.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 21+ )
Otras preguntas
Which term refers to a word or phrase in a sentence that describes something that isn’t clearly stated in the sentence?
PLEASE HELP Explain how the algebraic properties are applied in the steps to solving equations and use them to solve 1/2x+4=12. 10 points
Which organelle does the krebs cycle take place?
You bought a large cooler that holds 55 gallons. How many quarts is that? A. 0.625 B. 10 C. 20 D. 50
Plant Kingdom to spcises
What is true about each element in a period or horizontal row?
which of the following was a part of the restoration of the city of constantinople under the ottoman empire? a) the cathedral of saint Sophia b)the hippodrome c
A grocery store will only accept yellow onions that are at least 2.75 in. in diameter. A grower has a crop of onions with diameters that are normally distribute
Adriano loves anime and collects toys from his favorite series. each month he gains 4 toys. if adriano has 3 toys when he starts collecting, how many does he ha
A material has a net electric charge because it _____. A. has friction between electrons and protons B. has the ability to create static discharge C. has an exc