aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Select the correct answer, A soccer team wins 65% of its matches, and 15% of its matches end in a draw. If the team is scheduled to play 20 matches, about how m
Throughout this passage, Lensky is depicted as A. unapologetically rude. B. generally upbeat. C. unreasonably demanding. D. easily discouraged.
why are coal,nuclear,oil,and natural gas determined to be non-renewable types of energy resources ​
guys i need a word to why im creatuce help me fast please idk what to sayyy but i need a really short sentence ​
3. Consider the motion of the object whose velocity-time graph is given in the diagram. What is the net displacement of the object between times t = 0 and t = 2
what is the answer to a0/12 = -6
Where was the French and Indian War fought? Question 2 options: A) France B) Great Britain C) Canada D) America
Who does a second person pronoun refer to? It refers to the person spoken about It refers to more than one person or thing. It refers to the person who is speak
the rebirth of a soul in a new bodh after one dies​
How are rational numbers and Integers similar? How are they different?