zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer should be $23.76

Hope this helps!
Answer Link
ktenesaca0
ktenesaca0 ktenesaca0
  • 02-07-2018
the total you are going to get it going to be $23.76
Answer Link

Otras preguntas

In a bag there are 4 purple marbles, 3 green marbles, 10 yellow marbles. If a student draws one marble what is the sample space?
Help Please Thanks ☺️
What event marks the beginning of the Great Depression? A. The opening of a new stock market O B. The end of consumerism O C. The election of Herbert Hoover O D
please help meee!!!!!!!
The author chose to tell this story from the perspective of children, rather than adults. Is this strategy effective for recounting the story of the injustice d
Which of the following is not a whole number? (There might be more than one!) Select one or more: a. 12/4 b. 25 c. 3 1/4 d. -21
Why is the presence of insects in a rain forest ecosystem important?
Phil has 1/2 pound of berries to put equally into 4 tarts. how many pounds of berries will there be in each tart?
A potted tree weighs 28 pounds. The pot weighs 4 pounds more than the tree. How much does the tree weigh without the pot? (Do not guess 24 because that is wrong
Is it A , B , C , or D ??