monae40
monae40 monae40
  • 02-10-2018
  • Mathematics
contestada

Need help ASAP with number 5

Need help ASAP with number 5 class=

Respuesta :

Alaris Alaris
  • 02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.

Answer is 25 cups
Answer Link

Otras preguntas

find the value of x to the nearest whole number. Tan x(degree) = 1.732
find the value of x to the nearest whole number. Tan x(degree) = 1.732
differentiate benzene and cyclohexane
what are the next three numbers in this pattern 1,2,3,5,8
Dirk Nowitzki of the Dallas mavericks scored 44 points in a recent basketball game. He scored no 3-point shots, but made a number of 2-point field goals and 1-p
how many times does 6 go into 312
How did rationing support the war effort in ww2?
how were the oregon and santa fe trails different ?
How to find the area of a circle ?
what is the volume of an area? what is a polynomial?