garytorresangulo garytorresangulo
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintball all together the balls cost $35.99 about how much did the paintball cost per pound

Respuesta :

infinitedip infinitedip
  • 03-10-2018
around 2.30 per pound

35.99÷15.6=2.307

Round up to 2.30
Answer Link

Otras preguntas

Three consecutive odd integers have a sum of 39 . Find the integers.
Kendra has a math test every 12 school days and a vocabulary test every 9 school days. She had both a math test and a vocabulary test today. The next time she w
_______have a greater impact on our society than all violent crimes combined. a) train crashes b) plane crashes c) motor vehicle crashes
Opium is drived from the cacao plant ?
Three (6‐sided) dice are thrown what is the probability that the same number appears on all three dice?
How is American culture in combination of different influences
What negative fraction equal 5/8
The winner’s Store marked down a $74 DVD player to $48. What is the dollar markdown? What is the markdown percent?
How did the puritans' distinctive religious outlook and church organization shape the politics, society, and culture of massachusetts bay and most of the other
When asking data owners questions to determine how sensitive or critical their data is, you should ask what type of question to get unbiased answers?