jonathgar1893 jonathgar1893
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you have $10 and bananas cost 80 cents per pound and apples are $1.40 per pound will you have enough money

Respuesta :

lil1220 lil1220
  • 03-10-2018
yes you will have enough if you're buying
one pound
Answer Link

Otras preguntas

_ play an important role in communication between neurons, produce the material that insulates neurons, and aid cell matabolism
solve the eduations 5. 3/4 x = 9 x = 12 x = 108 x = 72 x = 49 6. 3/8 p = 9 p = 72 p = 36 p = 48 p = 24 9. 23 = 7 x x = 23/7 x = 7/23 x = 3 1/7 x = 3
During the Civil War, what was the reason for secession of the Southern States?
In the market for breakfast cereal, the market is currently in equilibrium. suddenly there is a storm that destroys the wheat that farmers had been growing for
calculate the work done when a 10 N force pushes against a cart 4.0 m
I need help with 13 please 5ug=_____mg
rice or cheeze my mom keeps bugging me .
Newton's 1st law of motion states that a moving object will go in a straight line unless an outside force changes this motion. What outside force prevents the p
The width of a rectangle is 15 cm less than the length. the perimeter is 78 cm. find the rectangle's dimensions
A student's pay of $21 an hour is $6 more than twice the amount the student earns per hour at an internship. Enter and solve an equation to find the hourly pay