hopealicea hopealicea
  • 03-04-2016
  • Mathematics
contestada

4 gallons of low-fat milk cost $13.80 find the cost of 6 gallons of low-fat milk

Respuesta :

bbop66 bbop66
  • 03-04-2016
Divide $13.80 by 4, then multiply by 6 to get $20.70
Answer Link
Waffletuffle
Waffletuffle Waffletuffle
  • 24-10-2021

Answer:

20.70

Step-by-step explanation:

13.80 divided by 4 and then mutiply by 6 and you will get 20.70

Answer Link

Otras preguntas

Why did the states feel that they needed a central government
Which statement describes how predation and parasitism are similar? A. Both organisms benefit from the relationship. B. One organism is benefited and the other
Henry is considering purchasing a mountain bike. He likes two bikes: one costs $500, and other costs $600. He tells his dad that the bike is more expensive is m
Why did it surprise people when Lorenzo Papatini danced the waltz with his dance partner in Boston? because he made close physical contact with his partner beca
A list of numbers in a specific order
What does confidence mean
Explain how you know 6/6 and 1 are equivalent
when Leslie arrived at the party there was a whole pumpkin pie. how much was left after she ate 2/5?
find the domain of a rational expression (x^2-16)(x-7) / (x+4)(x^2-49)
lia is helping her grandmother make holiday bags each bag has 5 color pencils and2/5 oh pencils in each bag are red .what fraction of the pencils in 5 bags is r