lizziealex03 lizziealex03
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

If muffins cost 5.24 how much would 5 muffins cost

Respuesta :

kitamuragu
kitamuragu kitamuragu
  • 03-01-2019
5.24 x 5 = $26.2
5 Muffins would cost $26.2
Answer Link
wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 03-01-2019

Answer:

$26.20

Step-by-step explanation:

If muffins cost $5.25, and we buy 5 muffins, multiply 5 by $5.24

5*5.24 = $26.20

Answer Link

Otras preguntas

11. what are threats to biodiversity? (at least three examples)
prove that opposite angles of a parallelogram are congruent
what are 3 colonies founded for strictly economic reasons
What is the meaning of the root word FURC/O?
A single strand of DNA contains the following nine nucleotides in this order: ACT TAT GGA. What sequence of bases will be present on the complementary strand
What is the most historically significant legacy of the Iroquois Confederacy? A. their assistance to the French in conflicts in Canada B. a system of govern
how has the use of computers and advances in technology change the healthcare industry
the brain consists of 100 billion neuron and no two neurons are the same?
the cell membrane that helps to control what enters and leaves a cell
most mechanical digestion takes place in the __________. esophagus small intestine large intestine mouth