jessies30 jessies30
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

Grapes cost $1.55 per pound. What equation is used to find c the total cost of p pounds of grapes?

Respuesta :

nika001
nika001 nika001
  • 04-01-2019
C=$1.55p

Is this what you need?
Hope this helps and hope you have a great day
Answer Link

Otras preguntas

10. Learning about the culture of a society is VERY important to really understand them. True False
what kind of bird did Tio Fernando own​
What is the main source of energy for human and animal cells?
Prism m and pyramid n have the same base
Write an equation for the line that passes through the points (-8,5) and (-2,9) in slope-intercept form.
Which of the following must occur before mitosis can begin? A. DNA must be replicated in the nucleus B. Chromosome must move to the center of the nucleus. C. Ch
How many reps/set do u have to do to get these biceps in 24 days?
question in picture look below
What was the goal of manumission societies? O to relocate enslaved people to Africa O to compensate enslaved people for their work O to encourage enslaved peopl
How effective do you think the current methods of voting are during the coronavirus pandemic? Explain your answer.