jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

V = 4/3.73 Solve for r
k = a - y solve for y​
CAN YALL HELP ME PLEEESSS. Given the functions f(x) = 2x, g(x) = x2 + 1, and h(x) = 2(3)*. Find the value of each expression. a. f(2)
What did the Mississippian Indians hunt/collect for food? Check all that apply.
Why was causing a tree to fall on a neighbor's vehicle, causing thousands of dollars of damage, a criminal offense? Having agreed to cut down the trees, the def
A lake is different from a sea in that a sea is made of salt water and a lake is usually fresh water. True or false?
Major grade please help you will be brainlist thank you
Hhelp pls lol i don't understand​
Directions Write an equation for each statement. Let x be the number. 1. 6 times a number is 18. 2. One-fifth of a number is 25. 3. 8 plus some number is 22. 4
This is a map of South Korea. Which symbol is used to represent a mountain peak? brown triangle green dot black star blue line