juwaniiegang90
juwaniiegang90 juwaniiegang90
  • 04-03-2019
  • Mathematics
contestada

a cell phone plan offers 250 minutes each month for 15.00 dollars per month. what is the cost per minute when a person uses all 250 minutes in a month?

Respuesta :

VanessaBrooks
VanessaBrooks VanessaBrooks
  • 04-03-2019
It costs 0.06 cents each minute.

Explanation : $15/250 minutes = $0.06
Answer Link
tytybabes
tytybabes tytybabes
  • 11-03-2021

Answer: 0.06

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which word in the sentence is an interjection? Oh, I don't know what to do anymore. A. anymore B. oh C. know D. I
What were three of the provisions of the Compromise of 1850?
how many times does 96 go into 195
why would upton Sinclair be considered a muckraker?
forty percent of 25 students in the class are boys. write 40% as a reduced fraction. then find the ratio of girls to boys in the class.
A wave with a frequency of 0.5 Hz and a speed of 10 m\s has a wavelength of..
radius: 12 diameter: 24 inches circumference: area:
The revolutionaries disliked the Church for many reasons. Which of the following is not one of those reasons? A. The Church was too wealthy. B. Church leaders w
Sue's Sushi placed two orders with its fish supplier. One order was for 15 pounds of salmon and 8 pounds of tuna; the order totaled $259. The other order was fo
what is 43.586 rounded to the nearest tenth wit a number line