chuypj
chuypj chuypj
  • 02-04-2019
  • Mathematics
contestada

How many apples can be purchased for $10

Respuesta :

20251163 20251163
  • 02-04-2019

Answer:

Divide ten by the price of the apples.

Answer Link

Otras preguntas

Why is it important for the president and congress to work together?
You have a small bag of candy-coated chocolates that melt in our mouth; three are red, four are yellow, tow are green, and five are blue. If you take a piece ou
If a year only had 364 days then we could use the same calendar every year. But actually most years have 365 days, and a leap year has 366 days. For the relevan
The slope of the graph is –1. Which statement describes how the slope is related to the burning of a candle? candle height increases 1 cm per hour candle heigh
what is the connection between tissue fluid,plasma and lymph?
How did the enlightenment movement result in a new Social and Civic freedoms
Abortion was made legal by the u.s. supreme court in 1980. 1965. 1973. 1969.
___________ was best known for employing sit-ins. SNCC CORE NAACP none of the above
Sources of natural gas include all of the following except:
Biology shows us the fossil record and comparative anatomies. Chemistry shows us that organic molecules can come from inorganic matter. Geology shows us that or