gabrielliudodo gabrielliudodo
  • 03-04-2019
  • Mathematics
contestada

Finnegan shot 2 rolls of film film with 36 exposures on each roll. It costs $39.60 to develope all the pictures. How much did it cost for each person.

Respuesta :

karinaperea20 karinaperea20
  • 03-04-2019

Answer:

$0.55

Step-by-step explanation:

2x36= 72

39.60/ 72

Answer Link

Otras preguntas

what is a star good explanation
Highlight the preposition
Why would a news broadcast use a reader instead of a live shot? Give an example of a story that would be better suited for a reader in your answer.
what could emery revise within his paragraph to help him draw a more clear conclusion
Write the radical in simplest radical form √5/8
What is 9 to the power of -4 as an expression using positive exponents
which are important to consider when identifying the pourpose of a speech? select four options. cultural context, expert opinion, centeral ideas, language, audi
WILL GIVE 15 PTS. reaction. A chemical reaction that has the general formula of nA → (A)n is best classified as av synthesis polymerization decomposition oxidat
After a traffic light turns green, a car is observed to accelerate from rest for 6.0 seconds. If the speed limit on that stretch of road is 24 m/s, what is the
va roggg multtt dau coroanaaa la 7 va rogggg multtt