moniquekissable moniquekissable
  • 01-05-2019
  • Mathematics
contestada

Ms hall buys 8 plants for his garden each plant cost $5 the next day he buys a rose bush thst also cost $5 how much more do the 8 plants cost than rose bush

Respuesta :

ellisemma03 ellisemma03
  • 01-05-2019

They cost $35 more than the rose bush.

Answer Link

Otras preguntas

Case Study Pat and his group are discussing a political problem in class and must offer possible solutions. He has his ideas on how to approach the problem, but
Find the standard normal area for each of the following (Round your answers to 4 decimal places.): Standard normal area a.P(1.26 < Z < 2.16) b.P(2.05
How well a speech is organized affects how listeners view the speaker's competence and trustworthiness.
72/8 divided by 8/7=
Point A is located at (-4, -13). Point B is located at (-4, 3). What is the distance between point A and point B?
Who was Abott Suger? a. a well-known French artisan of Gothic style windows b. a German statesman and historian who was the first patron of Gothic architectur
is personally responsible for all partnership debts. has no say over a firm's daily operations. faces double taxation whereas a limited partner does not. has a
What is the first step in preparing a multimedia presentation? O Plan the use of media. O Choose a topic. O Choose a form of media. OCheck that all the equipme
PLZZZ HELPP ASAP How many calories does the taco salad with a soda have? 500 calories 800 calories 1000 calories 1200 calories 1500 calories
I need help figuring out what the answer is.