Rainbowcloudycupcake
Rainbowcloudycupcake Rainbowcloudycupcake
  • 04-05-2016
  • Mathematics
contestada

you go shopping for a 10 lb. Family pack of ground beef for 23.47.There is a manger's special coupon for 3.25 off your purchase.How much did u pay per pound?

Respuesta :

swagginrebelchainzz
swagginrebelchainzz swagginrebelchainzz
  • 04-05-2016
2.022 i believe! cause you subtract 3.25, then divide it by 10lb!
Answer Link

Otras preguntas

The value square root of 53 of lies between which two consecutive integers?
Why was is difficult for the Arab people to form one nation?
What are the 3 features of a typical seigneurie
How did scientists discover the common structure of cells?
A farmer hauled in 120 bales of hay. Each of his cows ate 1 1/4 bales. How many cows the farmer feed?
The length of a diagonal of a cube with edge length 25cm
Jim’s allowance is $1.20 per week. Stan’s is 25¢ per day. How long will they have to save, if they save both their allowances together, before they can get a m
Find the value of x.  Round to nearest hundredth if necessary.
Why was is difficult for the Arab people to form one nation?
the cafeteria has 45 square  tables that can be pushed together to form one long table for the lacrosse team's banquet. Each square table can seat one person on