trejohnson01 trejohnson01
  • 03-09-2019
  • Mathematics
contestada

Write a function rule that gives the total cost do) of p pounds of sugar if each pound costs $0.42.

Respuesta :

basketballgamer24680
basketballgamer24680 basketballgamer24680
  • 04-09-2019

Answer:

$0.42p

Step-by-step explanation:

$0.42 times p (however many pounds)= the cost of the sugar

Answer Link

Otras preguntas

During puberty, neurons become more responsive to excitatory neurotransmitters. As a result, adolescents
A batter hits two baseballs with the same force. One hits the ground near third base. The other is a home run out of the park. Where was there more work done?
how are gymnosperms different from angiosperms?
What's the highest rank you can get on black ops 2 multiplayer
Share 60 in the ratio 5 7
Mary Cassatt facts please? I will give brainliest
what is the quotient? 10m^5n^2-30mn/5mn
Please help on this problems. 7 and 8
whats the area of 2.25 square inches
A copy machine makes 36 copies per minute. How long does it take to make 189 copies?