sinai59
sinai59 sinai59
  • 05-09-2019
  • Mathematics
contestada

Fred spends $3.15 on 4 1/2 pounds of peanuts. How much did he pay for each pound of peanuts

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 05-09-2019

Answer:

3.15/4.5 = .70 per pound of peanuts he paid for

Answer Link

Otras preguntas

f(x) = (x + 1)(x - 3)(x-4) Need help ASAP
what is the measure of angle jkl?a. 110° b. 120° c. 130° d. 140°​
Study the steps used to solve the equation. Given: StartFraction c Over 2 EndFraction minus 5 equals 7 Step 1: StartFraction c Over 2 EndFraction minus 5 plus 5
Which choices are equilvalent to the expression below? Check all that apply. 9^3 x 9^4
PLEASE ANSWER ASAP!!A social studies test contains geography and history problems. Geography problems are worth 5 points each and history problems are worth 15
how does altitude affect climate patterens in a region
Why does the neighbor say that “good fences make good neighbours” in "Mending Wall"?
HELP! 10 points rewarded, plus, best answer gets BAINLIEST!!
The following list includes selected permanent accounts and all of the temporary accounts from the December 31, 2017, unadjusted trial balance of Emiko Co. Use
In an arithmetic series, what is the sum of the first 22 terms if the first term is 12 and the common difference is 3?