citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

permeter of rectangle 154m if length is twice and 2cm more than its breadth find L and b .​​
Match each group of immigrants to the region in which they settled in North America. 1. English 2. French 3. Spanish a. New England, Virginia, and the Carol
I need help please with number 2 & 3...
perform the following calculations: (-16) - (-42)
AB=4x+3 and CD=24+5x find bc
A field is 80m long and 60m wide. Find the ratio of its width to its length.​
In 4/4 time two eight notes are equal to:
GONZALEZ Problem 3.3 In order to scale figure F back to figure E, what scale factor should you use? 20 Submit and Explain 21 20
someone please help fast first correct will be marked as brainiest
152 1/9 + 16 answer in mixed fraction or fraction form NOT decimal!!