gemel70 gemel70
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Cedric bought 12 pens for $1.44 what’s the unit rate

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.12 per pen

Step-by-step explanation: 1.44 divided by 12

Answer Link
Jewelruby1012
Jewelruby1012 Jewelruby1012
  • 02-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

Hope this is enough and I’m really sure about this I just learned unit rates yesterday

Answer Link

Otras preguntas

question is in picture ​
How can you tell, without multiplying, if the product of three or more integers will be positive or negative?
The scince that specializes in the classification of organisms is
What types of energy is used to make a lamp work
Use the chart above to answer this question. What form of government is being described in Column A A. Autocracy B. Communist C. Presidential Democracy D. Parli
Sub to thunderofight12 to get free brainlyistSub to thunderofight12 to get free brainlyistSub to thunderofight12 to get free brainlyist
HELP WILL GIVE BRAINIEST AND 20 POINTS!!! MY HOT TOPIC ASSIGNMENT IS ABOUT KAMALA HARRIS BECOMING THE FIRST FEMALE, FIRST BLCK AND FIRST SOUTH ASIAN PRESIDENT E
How do you write 9.44 x 102 in standard form?
What is the origin and where is it located?
What role does the U.S. Supreme Court play in the U.S. court system