lamariya444 lamariya444
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Simplify 12.6h - 4.5k - 1.5h.

Respuesta :

QueenNerdy889
QueenNerdy889 QueenNerdy889
  • 02-10-2019

The answer is:

11.1h-4.5k

Answer Link

Otras preguntas

An 8- pound bag of apples costs $17.50.What is the unit price?
A TV screen is 15 inches high and 20 inches wide. Write each ratio. A. Height to width B. Width to height
The "Great Three" West African empires were Ghana, Mali, and .
The goal of Hitler’s unsuccessful “Beer Hall Putsch” was to a. criminalize the sale of and the consumption of alcohol. c. gather support for his run for politic
How does the structure of shakespeare's sonnets affect the content of the poem? a. it requires that the sonnets speak of idealized love. b. the final couplet
After World War II, the U.S. government loaned and granted money to needy countries in Europe in the hopes of promoting democracy. This program was an example o
World history is the story of human choices that link the past to the present and influence the .
Two planes intersect in exactly one point. a. always b. sometimes c. never
A business woman uses 1/3 of the floor of an office building. She needs to use 5/8 of the floor to expand her business. How much of the space that she needs doe
What does the phrase “as they turn from Praise” in line 8 mean? a. As people are embarrassed by praise b. As people do things without needing praise c. As peopl