Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2019
  • Mathematics
contestada

melaine purchased some packages of pencils for $1.60. If each package cost $0.80, how many package did melanie purchase?

Respuesta :

bigbowgirl9
bigbowgirl9 bigbowgirl9
  • 02-11-2019

Answer:

2

Step-by-step explanation:

8×2=16 all u do now is add a decimal between 1 and 6

so 1.60$

Answer Link
max6701321 max6701321
  • 02-11-2019

Answer:

2

Step-by-step explanation:

1.60 can be divided over .80 2 times meaning there are 2 sets of .80 in 1.60

Answer Link

Otras preguntas

Help me on number problem 10 please
What was the main reason Wegeners continental drift hypothesis was rejected ?
which statement best illustrates how a leader might use logos in a wartime speech? (APEX) a. The leader reminds the audience of the lives sacrificed in the war
what does desultory mean
EVENTS THAT LED TO CIVILIZATION
Write your answer in simplest form. 11 2/16 - 8 3/16
Find the slope and y-intercept of the line that is y=x−2 and passes through the point (2,4).
Help me analyse these quotes “Why bless your heart alive , my dear , how late you are!” Link to “we’ll never mind so long as you are come”
Joey and Harper are making fruit smoothies. They each squeeze oranges. Joey is able to squeeze 2 1/8 cups of orange juice and Harper was able to squeeze 1 2/3 c
electron capture equation