tonymartinez5687
tonymartinez5687 tonymartinez5687
  • 03-11-2019
  • Mathematics
contestada

a Grocer mixed nuts worth $4per kilogram with raisins worth $3.25 per kilogram to make 15 kg of a mixture worth $3.60 per kilogram how many kilograms of nuts were used

Respuesta :

BILLYPANDAMAN
BILLYPANDAMAN BILLYPANDAMAN
  • 05-11-2019

Answer: 23 kg of nits

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

HURRRYYYY I HAVE 5 MINUTES!!! What are the slope and the y-intercept of the linear function that is represented by the table? x y –1 Negative three-halves Negat
HELP I GOT ONLY ONE CHANCE I WILL GIVE BRAINLY
Please help me on this math
Part B How many ounces of product are inside the entire container? How did you arrive at your answer?
by which process do organisms adapt and evolve?
What is the best way to summarize the passage? A. Autumn happily washes her clothes at a Laundromat for the first time. She finds a $20 bill on the floor, an
What effect can third party candidates have on elections?
While storms could be a cause, power______ are more likely to be caused by disturbances from high-demand equipment in a home or building.
What is the probability that if a coin lands on heads and the number cube shows 5
In the figure below, ~ .