becca36181 becca36181
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

if 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18

Respuesta :

Yang100
Yang100 Yang100
  • 02-12-2019

Answer:

$3.8

Step-by-step explanation:

2.35/11=0.2136

0.2136*18=3.8448

Answer Link

Otras preguntas

What scenario is an example of a physical change? A. Wood is burned in a campfire and is turned into ash B.a piece of metal is left in the rain and form dust C.
Product and Period Costs Identify the following costs as a product cost or a period cost for a magazine publisher: a. Sales salaries b. Paper used for the magaz
You wrote down five who or why questions and their answers as you read the short story “A Retrieved Reformation.” Review what you wrote in the Notebook, and lis
8 fewer than twice a number is 10. What is the number? *​
Your friend marya is give $100. She wanted to invest halle do it so she can earn some money. What do you think is the best way for her to do this? Why?
6х + бу = -6 Зу + 3x = -3
Give two points with integer coordinates that have a slope of 10/7 between them
Which atom in the water molecule is positively charged
What is the real number "a" and "b" equals to?
The War 1801190 09 0 VU A The coordinate 30 N, 100 E is located in which of the following countries? A