iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE ANSWER THESE 2 QUESTIONS ASAP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! During a scuba dive, Lainey descended to a point 20 feet below the ocean surface. She continued her d
What is 55/8 as a decimal
The feeling of fervent devotion toward one’s nation above all others is known as?
What is 114006 in expanded form?
What number has the same value as 107 tens?
find the x- and y- intercepts of the line with the equation 3x+4y=-12
what were the three things japanese borrowed from korea and chine
John Wycliffe and John Hus are important figures of the Protestant Reformation because
What impression of Macbeth does this passage give? a. Macbeth is merciless and disloyal to his king and fellow soldiers. b. Macbeth is ambitious and will do any
Two is subtracted from a number, and then the difference is divided by 3. The result is 30. Find the number. Explain how you found the answer thoroughly, taking