abbyjones15263 abbyjones15263
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97 (there are 11 slices of cheese)

How much would a package with 18 slices cost at the same pruce per slice?​

Respuesta :

chrishinson80 chrishinson80
  • 03-12-2019

Answer:

$4.86

Step-by-step explanation:

2.97/11 =.27                 .27 x 18= 4.86

Answer Link
jecarter2099 jecarter2099
  • 03-12-2019

Answer:

4.86

Step-by-step explanation

Answer Link

Otras preguntas

Horace read 160 pages in 4 hours. How many pages can he read in 6 hours??
The diameter of your bicycle wheel is 25 inches. How far will you move in one turn of your wheel?
The number of waves that pass a particular point in a unit of time is called the __________ of the waves. (a) rarefaction (b) compression (c) amplitude (d) freq
Who were the Nazis ?
Buck drove 220 miles in 5 hours. What was his average rate of speed?
The process by which rocks are broken down into smaller fragments by the atmosphere and other factors in the environment is called?
What is the change in number of individuals in a population over time? A. population decrease B. population stability C. population growth D. population resista
The Radius of a sphere is 5 feet. find the area of the great circle of this sphere
what time is 9 hours and 30 minutes before. 4:25
The dimensions of a brick that weighs 25 N are 0.19 m × 0.07 m × 0.095 m. What pressure does the brick exert on the ground if it is resting on its largest face?