nenaortiz50oxdj5g nenaortiz50oxdj5g
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

Keegan rides the bus 4 miles to school in the morning, and 4 miles home from. school in the afternoon. How many miles does Keegan ride the bus in 5 days?​

Respuesta :

bis2005
bis2005 bis2005
  • 03-12-2019
8 miles in 1 day so 8 miles x 5 days = 40 miles
Answer Link

Otras preguntas

Number 2 I don’t understand
What are the relationship s are spoken in Confucian?
Photosynthesis reactions mainly occur in the ______________ of plants. A. stems B. flowers C. roots D. leaves
Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 6 ounces of chocolate chips for $2.49 Choice B: 8 ounces of chocolate chips for $3.32 Choice A Choice
If something already works, little or no time should be spent trying to improve it.
PLEASE HELP WILL GIVE BRAINLIEST What is the best approximation of the solution to the system to the nearest integer values? (1, 3) (3, 4) (3, 2)
All of the following would be traits of a fascist government EXCEPT Question 1 options: Use war as a way to expand and strengthen the state Usually headed by a
On Saturday 12 friends go ice skating. Altogether they pay $83.40 for admission.They share the cost equally. How much does each person pay?
Which system of inequalities has a lot of solution?
please help to fill in the fractions 2/8=.../4