xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

the vertices of a triangel are A(0.0), B(3,8),and C(9,0)
Greek influence on Gandhara art was the result of Alexander the Great's invasion of the subcontinent.
use tables to evaluate√{3.45×16.7÷31.5)​
HELP ME PLEASEWhat is the area of the polygon?Do not add units just the number.​
Entries for Notes Receivable, Including Year-End Entries The following selected transactions were completed by Fasteners Inc. Co., a supplier of buttons and zi
Jordan and Zach ran a mile. Jordan ran the mile 5 seconds slower than Zach. If Zach ran the mile in 8 3/4 minutes, how long did it take Jordan
Economic imperialism is a behavior in which powerful countries OA. enforce strict laws that weaken rival countries' economies B. exploit natural resources and c
PLEASEEEEE HELP MEEEEEEEEE
PLEASE HELP. Find the measure of each angle in the isosceles trapezoid.
what is the approximate value of 9/11-4/9