issajazination issajazination
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate

Respuesta :

nhorne11
nhorne11 nhorne11
  • 04-02-2020
It is $9.15 cents per pie
Answer Link
annagodoy7
annagodoy7 annagodoy7
  • 04-02-2020
45.75 divided by 5 = 9.15, each apple pie is $9.15
Answer Link

Otras preguntas

5 and 1/4 divided by 2 and 1/3
what does IPK stand for​
solve the equation 3(3w+2)+5(w+4)=54
if the net force acting on a moving object is zero the object will: A. Continue in the same direction but change speed. B. Slow down and, eventually, stop. C. C
I can’t figure this out. Help is greatly needed
a salesman earns 3% commision for selling a chair and 4% commission on selling a table.A chair fetches 7500 kenya shillings.One time,he sold ten tables and earn
What isotope is produced when tungsten-179 absorbs an electron
helpThree concrete models are shown. Each model represents an algebraic expression. In each of the given algebraic expressions, n represents the figure number.
One number is one third of another number. The sum of both numbers is 16. Find the numbers.
who are called national personalities ​