jayfleuriot19997 jayfleuriot19997
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

If you have $20 on your debit card can you buy a volleyball

Respuesta :

madisonspivey75
madisonspivey75 madisonspivey75
  • 02-04-2020
yes. depending on where you buy it and how much the ball costs
Answer Link

Otras preguntas

How do I multiply whole fractions
A grocery store sells a bag of 5 potatoes for $2. What is the unit cost if each potato in the bag
Help meeee!!!!!!!!!!!!
Read the following line. Mark the stressed and unstressed syllables by placing the accent mark ( ) over stressed syllables and the breve () over unstressed syl
I really need help with 7a please explain how to show work to
help plz need answer 20 pts!!!!!!!!!!!!Complete the sentence. The lower the hydrogen ion concentration, the ______ the pH. higher lower closer to 7 closer to 02
3/4 of a number minus -16 equals 28. What is the number ?
I need help with this one question. Thanks
What is the main purpose of this excerpt from A Child’s History of England by Charles Dickens? The whole country [England] was covered with forests, and swamps
The restaurant Joe's Tasty Burgers just created a new hamburger that they call "The Joe Special." They want to protect the name of the burger so that no other