swasberg4399 swasberg4399
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

Ryan bought 43 pounds of
apples for $0.75 per pound. How
much did he pay for the apples?​

Respuesta :

nathanbradshaw2004
nathanbradshaw2004 nathanbradshaw2004
  • 03-04-2020

Answer:32.25$

Step-by-step explanation:

0.75x43=32.25

Answer Link
mowreychris0
mowreychris0 mowreychris0
  • 03-04-2020

Answer:32.25

Step-by-step explanation:

For every pound there is $.75, so you just multiply them

Answer Link

Otras preguntas

Why are carbohydrates important in body functions
what are the elevations of the Yadkin-Pee Dee river basin?
I need help w this asap
Which of the following statements about the nuclear envelope is false? a) Nuclear pores are made up of a group of proteins that are collectively called the nucl
50% of _ =7 answer plssssss
What are some fun activities that could be done outside of school to maintain a healthy lifestyle? A. Climbing trees, walking the dog B. Joining the rec. cente
What is the first level of the Mian kingdom of the 1st worldwide youth protest?
Before a renovation, a movie theater had 138 seats. After the renovation, the theater has 186 seats. What is the approximate percentage increase of the number o
Louis makes $4638.34 a month. If $345.12 is taken out in taxes, what percentage has been removed?
You are riding in a car that is traveling at a constant speed. Yet, the car is accelerating. Explain how this can be true.