wjk8alleelaica4
wjk8alleelaica4 wjk8alleelaica4
  • 02-08-2016
  • Mathematics
contestada

7 apples cost 4.55 dollars how much do 9 apples cost

Respuesta :

mpanderla95
mpanderla95 mpanderla95
  • 02-08-2016
To calculate how much 9 apples cost, you must multiply 9 to 4.55 and then divide by 7. This is done by setting up a proportion.
Answer Link

Otras preguntas

6. A block with a mass m = 2.0 kg slides down a ramp inclined at an angle 0 = 30° as shown below. The block accelerates at a rate of 2.3 m/s?. a. Find the compo
Apply 6. An airplane is observed by an air traffic controller at an angle of elevation of 52°. The airplane is 850 m above the observation deck e of the tower.
Using South African examples, write a critical essay on gender and the work/life interface with reference to: a) The culture of long working hours; b) paid and
Expand k(k+m) Answer
There are x counters in a bag. 14 of the counters are blue. Hassan takes at random 30 counters from the bag. 6 of these 30 counters are blue. Work out an estima
Does anyone have a representation of the Pytagorean theorem
Use the drawing tools to form the correct answer on the number line. Graph the solution set to this inequality. -2z+9≤ 5z - 12 Drawing Tools Select Point Open P
All of the ratios equivalent to 4:2
A ship leaves port with a bearing of N 78° W. After traveling 25 miles, the ship then turns 90° and travels on a bearing of S 12° W for 25 miles. At that time,
(√5-√3)(√5+2√3) compute asap