bluhdy
bluhdy bluhdy
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

can someone please help me with this

can someone please help me with this class=
can someone please help me with this class=

Respuesta :

tobiasray
tobiasray tobiasray
  • 01-05-2020

Answer:

84, 119, 4, 98, 50

Step-by-step explanation:

85/5=17

17x12=84

21/3=7

7x17=119

10/5=2

2x2=4

56/4=14

16x7=98

35/7=5

5x3=15

15+35=50

Answer Link

Otras preguntas

Herpetology is the study of what? Birds, Exotic animals, Zoo habitats, Reptiles
Question 1(Multiple Choice Worth 5 points) (8.01 LC) Two lines, A and B, are represented by the equations given below: Line A: x + y = 2 Line B: 2x + y = 4 Whic
It would blank me greatly if you were nicer and more blank to our neighbors
Given h(t)=-2((-8)+5)•2+4 find h(-8)
3 tons of bark cost $15,540.00. What is the price per pound ?
the length of segment qs is units
Which statement correctly describes measuring with a graduated cylinder?​
Which economic systems is based on a command economy as opposed to a free market economy
can someone help? it’s algebra 2, and due tonight
what is the mystery of amelia airheart???