answerneeder345
answerneeder345 answerneeder345
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Buying 15 boxes of cereal for 43.35. What is the cost for one box

Respuesta :

faithmswartz
faithmswartz faithmswartz
  • 01-05-2020

Answer:

30

Step-by-step explanation:

Answer Link
ellagraceg70 ellagraceg70
  • 01-05-2020

Answer:$2.89

Step-by-step explanation:

43.35 divided by 15

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is the best example of a check on presidential power? A. the Supreme Court finding a law unconstitutional B. the Senate voting to pass a
the sum of two numbers is 82. their difference is 24. write a system of equations that describes this situation. solve by elimination to find the two numbers. a
the yard behind cindy house is rectangular in shape and has a perimeter of 72 feet. if the length of the yard is 18 feet longer than the width of the yard, wha
which type of solar radiation is the least powerful
the order in which atomic orbitals are filled is based on what factor?
Help please) Cassandra is a recent college graduate. She got a job as a sports team manager making $82,000 a year and she will have to move across country for
Which are the solutions of x2 = –11x + 4?
which is a quadratic function? f(x) = 2x x 3 f(x) = 0x^2 – 4x 7 f(x) = 5x^2 – 4x 5 f(x) = 3x^3 2x 2
what is greater 1/6 or 2/11
which best describes the fossil record? the fossil record cannot provide evidence of evolution. the fossil record provides evidence of a common ancestor to many