josephgarrett5373
josephgarrett5373 josephgarrett5373
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Can some help me pleas I don’t know

Can some help me pleas I dont know class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2020

Answer:

$0.78 for one bar

Step-by-step explanation:

2.34 divided by 3, is .78. that means the unit rate (how much for just one) is $0.78.

Answer Link

Otras preguntas

There are 30 students in a class that took a test. The average grade of 10 students was 80. The other 20 students average was 89. What is the overall average fo
A 75 force is applied to the side of a crate resting on a level floor. The crate has a mass of 25kg. If the coefficient of static friction is .15, is the 75 N f
What is the most dense thing in the world
florence has only $420 in her hank account. describe how to find the amount after she writes a check for $590
what are ten facts about Henry Morgan
WRITE EACH RATE AS UNIT RATE. 162 WATER BOTTLE IN 9 CASES=
How do i find the greatest common factor of 150, 275, and 420 ??
What is the function of the bumpy pads on a Tasmanian devil paws
What is the meaning of open proportion?
A mountain climber camped at an elevation of 18,492 feet. the following day the climber descended 2,516 feet to another campsite. Type a numerical expression