kathytwilight1135
kathytwilight1135 kathytwilight1135
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

Rachel bought 8 pounds of granola at $3.10 a pound for a hiking trip. How much did she spend altogether?

Respuesta :

lovelilly23470aj lovelilly23470aj
  • 04-05-2020

8 x 3.10 = 24.80

She spent $24.80 all together

Answer Link

Otras preguntas

What is the factorization of the trinomial below? 3x^3 + 6x^2 - 24x A. 3x(x - 2)(x + 4) B. 3x(x - 2)(x - 4) C. 3(x - 2)(x + 4) D. 3(x^2 - 2)(x + 4)
What is the least common multiple of 324 and 245?
Maths- please help me with this Q
3. A jet traveled at an average speed of 681 kilometers an hour. At that rate, how far did the jet go in 7 1/4 hours?​
Sita saves Rs. 1 today, Rs. 2 the next day, Rs. 4 the succeeding day and so on (each saving being twice of the preceding one). What will be total saving in two
2. Imagine that you are a struggling zambo in Mexico. Write a letter to your local governor explaining what problems you face as a non-Spaniard in Latin America
please Show the algebraic work steps thank you
Hanuka es la fịesta de las luces. sí no
help please i don’t know how to do it
Answer: the largest angle has a measure of _____ degrees.