misalvarez100 misalvarez100
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

María bought five apples for 20 cents each, she also bought three pounds of bananas for 25 cents per pound. How much did she spend ?

Respuesta :

sdkircee10 sdkircee10
  • 04-05-2020

Answer:

She spend $2.00.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What did Darwin believe?
Which conquistador is not matched correctly with the region he explored or conquered?A.Hernando Cortés - western South AmericaB.Ponce de León - FloridaC.Francis
What did miners, cowboys, and railroad workers in the late 1800s have in common?
What refers to the technical rules that all computers must obey in order successful connect to the Internet
what roles do membrane proteins play in making the cell membrane selectively permeable
Why did some people support Alien and Sedition Act event?
Identify whether the verb in this sentence is an action verb, a being verb, or a compound verb. They are the best pizzas in town. action being compound
You buy a bicycle helmet for $22.26, which includes 6% sales tax. The helmet is discounted 30% off the selling price. What is the original price
Which words in the sentence form the participial phrase?The label stapled to the photograph needs corrections as soon as possible.
The legal right to expatriation means that you have the right to A. renounce your citizenship. B. retain your citizenship when living abroad. C. be given safe h