vyjahdavis07 vyjahdavis07
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

If it costs $4.77 for 9 oranges how much would it cost for 1?

Respuesta :

lesliemerten2005 lesliemerten2005
  • 04-05-2020

Answer:

1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link
nemo4547
nemo4547 nemo4547
  • 04-05-2020

Answer:

.53 cents

Step-by-step explanation:

4.77/9 = .53

unit rate

Answer Link

Otras preguntas

Critical thinking has many elements. Which is the best way to summarize these elements? A. Critical thinking involves recognizing assumptions, evaluating argume
How do you find the distance between two coordinate points on the graph?
Can someone show me how to solve this? and what formulas do i use?
WILL MARK BRAINLIEST!! Thank youuu
Why would this myth use such an unpleasant image for the creation of the world? Choose the most likely answer A. Perhaps they suffered from weak stomachs. B. P
Factor x3 – 7x2 – 5x + 35 by grouping. What is the resulting expression?
-5 5×5+5 is consider what type math​
based on this excerpt, the first expriences of early settlers with the native american were select all that apply​
A pop-quiz contains five true or false questions. If Emily guesses, what is the probability that she gets ALL FIVE correct?
Areilla jogs 3 1/8 miles in 5/8 of an hour. Express her speed as a unit rate in miles per hour. Please Helppp