kimberlylabadie
kimberlylabadie kimberlylabadie
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

FIND THE UNIT RATE:

A 40 lb. bag of potatoes cost $24

Respuesta :

rojasadan366
rojasadan366 rojasadan366
  • 05-05-2020
Wdym by unit rate? I’m guessing u divide 40lb by $24
Answer Link

Otras preguntas

I hope everyone who sees this has a wonderful day :)
PLEASE HELP WILL MARK BRAINLIEST (not if you get it wrong) Just with the median question :)
Hellohello, if you able to help me then please do. (:
What is the lesson in Nighjohn by Gary Paulsen?
Write an essay stating your opinion on whether success is dependent on having goals. I DONT NEED A WHOLE ESSAY!! But I need to brainstorm 2 specific examples th
Answer as best you can! no need for an explanation just give me a letter.
I need help please help
Р + 02 = P4O6 balance the equation
Describe the concentration of hydronium ions and hydroxide ions when a base is added slowly to a white vinegar solution. The pH of white vinegar is 3.1. Explain
Describe the connection between Albert Fall and Albert Jennings Fountain.