myfeelingsxloool myfeelingsxloool
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help :D....

6th grade math help D class=

Respuesta :

preciadoangelina32
preciadoangelina32 preciadoangelina32
  • 02-06-2020

The unit price of the first one which is a is 8 cents an ounce. The second one is 9 cents an ounce.

What you do is you take your price and divide it by the ounces.

Answer Link
InsertNameHere7575
InsertNameHere7575 InsertNameHere7575
  • 02-06-2020

Question one's answer is 0.08

Question two's answer is 0.09

Answer Link

Otras preguntas

A quadrilateral has angles that measure 87° 69° in 104° what is the measurement of the fourth angle
tiffany pays $40 for 160 minutes of talk time on her cell phone. Hpw how many minutes of talk time does she get per dollar?
What formal request was sent to britain to offer one last chance to avoid war?
Is it possible to form a triangle with sides 20, 30, and 50 units?
What is carbon fixation, and how does it relate to photosynthesis?
True or False- The real Plymouth rock is cracked:
Jakie uprawnienia posiada prezydent RP?
Which sentence contains an intransitive verb? A.) Ian sharpened his hockey skates. B.) Carla skates before school in the morning. C.) Our hockey team won the le
Polymerization and the break down of a polymer are two opposite reactions. What role does a water molecule play in both of them?
In what ways did italian artists use the ideas of the humanist movement in their works?