alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

Six more than five times a number (x) is at least twenty-one
Which sociologist applied durkheim’s theory of anomie to explain crime rates among african americans after the abolition of slavery in the united states?
The container that holds the water for the football team is 7/10 full. After pouring out 5 gallons of water, it is 1/2 full. How many gallons can the con
A rectangular prism has a height of 12 centimeters and a square base with sides measuring 5 centimeters. A pyramid with the same base and half the height of the
Which is a sentence fragment? A. Stop! B. Construction paper, scissors, and paintbrushes in a pile on the table. C. On the front door was pinned a note. D. Wait
what's 8 times negative 5
Dr. milvisky works with numerous clients suffering from generalized anxiety disorder. in an effort to reduce the feelings of anxiety, he routinely places his cl
Is a measure of dispersion that indicates how much scores in a sample vary around the mean of the sample?
Erica used friendly numbers to find 43-19. She added 1 to 19 and subtracted 1 from 43. What is Erica's error?
Where did the puritans go before america?