boegrimmer
boegrimmer boegrimmer
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

please help meee it has time limit​

please help meee it has time limit class=

Respuesta :

karahwli
karahwli karahwli
  • 03-06-2020

Answer:

It is boxes of cereal and bags of pretzels.

Step-by-step explanation:

Boxes of cereal costs $3.95 per box and pretzels cost $3.59 per bag. This is because 15.8÷4= $3.95 and 10.77÷3= $3.59

Answer Link

Otras preguntas

Pls help me with math Choices 49 59 72 108
Write an equation in point-slope form of the line that passes through the point (4,−9) and has a slope of 6.
what is the expression in factored form? x^2+13x+42 Please show all work (Will give brainiest)
Topic: How to achieve your dreams Decide three main points to present related to your topic Develop the introduction Develop the conclusion It needs to be 1-2
select the true sratement about th information in the table
The author mentions Professor Hodous's 16 years of missionary service in China primarily to (5 points) demonstrate that Professor Hodous is committed to treatin
Match each action to a side in the conflict leading to the English Civil War. wanted new taxes to introduced Petition violated provisions of refused to finance
Can u solve both 20. and 22. Geometry
i need the answers for 6 & 7 i will give brainlist:)!! PLEASEEEE
West Point U.S. Military Academy has been Jack’s dream college for as long as he can remember. He knows that it takes more than excellent grades to be accepted.