rnizamitdinova123
rnizamitdinova123 rnizamitdinova123
  • 04-06-2020
  • Mathematics
contestada

Caily bought 5.2 pounds of grapes for $7.75. Using the unit rate, how much would 3 pounds of grapes cost? *

Respuesta :

iansauza
iansauza iansauza
  • 04-06-2020
10.8 that’s the answer bro
Answer Link

Otras preguntas

how do you understand identity
What do pulmonary vein and the inferior vena cava have in common
The definition of anonymous​
The British conquered the French fort of (blank) on June 25, 1759, with the help of their new allies the Iroquois Confederacy. In return, the Iroquois Confedera
heat index combines the effects of air temperature and ect one: a. cloud cover b. relative humidity c. solar intensity. d. wind speed. e. air pressure.
5x-(x+3)=1/3 (9x+18)-5 Please show me step by step
A boy is pulling a toy wagon through a neighborhood at a speed of 0.75 m/s. A caterpillar in the wagon is crawling toward the rear of the wagon at a rate of 2.0
5 Points Which would usually be studied by a geologist? O A. Water O B. Stars O C. Rocks O D. Weather SUBM
• Trey attended a New Year's Eve event and watched a ball drop at midnight. Prior to midnight, the bottom of the ball was 150 feet above the ground. If Trey's h
What is the domain of this function?