aputuitsPete9rastef
aputuitsPete9rastef aputuitsPete9rastef
  • 03-09-2016
  • Mathematics
contestada

cost:$10.00markup rate:60%find the selling price:

Respuesta :

azusa13 azusa13
  • 07-09-2016
$10.00x$60 equals $6.00 so
Answer Link

Otras preguntas

Whats the slope for (9,2) and (4,2)
Visible light is seen as white light, however, when it passes through a prism, we see multiple colors, why does this happen?
which 2 consecutive whole # does the square root of 55 lie between? Explain how to determined the 2 whole #
How do you write a pie chart?
A bakery used 475 pounds of apples to make 1,000 apple tarts .Each tart contains the same amount of apple. How many pounds of apples are used in each tart
Robin puts 5/8 cups of water into her recipe. Noel puts 1/3 the amount of water that robin put in her recipe. How much water does Noel put in her recipe?
I need help on the second one only
Describe an organism that uses each of the following: Aerobic Respiration- Anaerobic Respiration- Lactic Acid Fermentation- Alcoholic Fermentation-
How to find the product of the GCF of the numbers and sum of the factors
Why did Constantinople’s fall to the Ottoman Turks in 1453 help spark the beginnings of the Renaissance in Italy?