miman5252 miman5252
  • 02-09-2020
  • Mathematics
contestada

A 6- foot roll of waxed paper costs $3.60. What is the price per inch?

Respuesta :

myleehopper72
myleehopper72 myleehopper72
  • 02-09-2020

Step-by-step explanation:

hope this helps

20 cent per inch

Answer Link

Otras preguntas

Explain why the solution of 5x – 3 > 14.5 or 2x+54 has a solution of all real numbers, with one exception​
The following topic would be appropriate for the reflection paper: national gun laws
Given: F(x) = 3x and G(x) = x 2 + 1 Find (F + G)(x).  3x³ + 1 x² + 3x + 1 3x² + 1
Which most accurately describes a problem faced by the russian army on the eastern front during world war i?
The difference between the square root of c and pi squared ? ( Algebraic expression plz )
9. What is the distance between (5, –2) and (5, 3)? A. 5 units B. –5 units C. 3 units D. 1 unit
What is the term generally used to describe the way you present yourself to others? (fill in the blank)
I’ll be a junior in high school next year and I’m aiming for top colleges like Northwestern University, Princeton, Stanford, etc. I’m worried my schedule for ne
On Coral Island in​ 2012, the labor force is​ 12,000, the unemployment rate is 10​ percent, and the labor force participation rate is 60 percent. During​ 2013,
What is the vertex of f(x) = | 8x + 8| - 3?