demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

iff a/b is a rational number, what does b have to equal in order for a/b to also be an integer
1.. A train travels at a speed of 58 km/hr. If it goes from one station to the next in 1.6 hours, how far has it traveled? 2....
How do cells create mRNA
Solve each exponential equation by using properties of common logarithms. Do not round the expression until the final answer. When necessary, round answers to t
How do relationships among organisms help energy and matter flow through an ecosystem?
Based on this dictionary definition, which sentence correctly uses the wordagony?agonynoun1. extreme pain, either physical or mental2. an intense struggleFrom L
a car has a kinetic energy of 432,000j when traveling at 32 meters a second, what's the cars mass?
1. Achilles says that he can have one of two fates: die young and valiantlyand be remembered by all or live peacefully to an old age and beforgotten by all. If
αχ = 15 ας = αη-1 - 7
Question in image! 20 POINTS!!!!!!