gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is the answer to Jody has a rectangular piece of fabric 7/8 yard long and 4/5 wide. what's the area of the fabric? and Jody shares a piece with her friend
why do scientists use taxonomy to classify organism
Which two actions by the federal government were attempts to preserve the Union in the face of a bitter quarrel over slavery? A. Gadsden Purchase and Homestead
how did Renaissance art use humanist ideas
why did the founding fathers compromise on using a federal system for the new government
What organelles could you find in lettuce cells but not mouse cells?
which fraction is closer to 1 than 0
Which part of speech is the underlined word? They swam across the pool quickly. A. adjective B. noun C. conjunction D. pronoun
What are particles of carbon otherwise known as, and what kind of pollution do they cause???
Jane wrote a note to the teacher wut is the preposition