madi972
madi972 madi972
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

ASAP
can someone help me with these please

ASAP can someone help me with these please class=

Respuesta :

msantanadylan
msantanadylan msantanadylan
  • 02-11-2020

Answer:

11. two real solution

Step-by-step explanation:

12. no real solutions

Answer Link

Otras preguntas

the cost of 3 bottles of apple spread is $7.41. what is the cost of each bottle of apple spread? $1.62 $2.47 $4.41 $10.41
Hydrogen gas (H2) and chlorine gas (Cl2) react to form hydrochloric acid (HCl). What is the correct balanced chemical equation for this reaction?
What is an accomplishment of the Maya civilization
Who was allowed to rule Rome and establish an empire in place of the Roman Republic? A. Caesar Augustus B. Nero C. Julius Caesar D. Diocletian
what is 6,791,000 written in scientific notation?
__________ papel es blanco
First let’s go on a trip! You come into some money and decide to go to Canada where the exchange rate is 1.45 Canadian dollars to 1 US dollar. You have $10000 U
The carpals are bones found in the
According to the law of conservation of matter, which statement about chemical reactions is true? A. Every atom destroyed in a chemical reaction must be repl
Steve has overdrawn his checking account by 27$. His bank account charged him 15$ for an overdraft fee. Then he quickly deposited 100$. What is the current bala