emily17143 emily17143
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Help pleaseee!! If you answer can u explain it to me, thank you

Help pleaseee If you answer can u explain it to me thank you class=

Respuesta :

ocg2006
ocg2006 ocg2006
  • 03-11-2020

Answer:

$7.50

Step-by-step explanation:

4 bottles of water cost $10, meaning that each bottle costs $2.50 (10/4 = 2.5). If 3 bottles are bought and each bottle costs $2.50, the total cost is $7.50 (3*2.5 = 7.5).

Answer Link
xxmckenziexx009 xxmckenziexx009
  • 03-11-2020
the answer would be $7.50
Answer Link

Otras preguntas

Tema 1. Lee el poema de Miguel Hernández y luego responde las cuestiones. 15 ptos. Umbrío, por la pena, casi bruno, porque la pena tizna cuando estalla, donde y
what are persuasive words?​
an opponent, enemy, or foe
Familia léxica de zancos
What is the value of x?
1 The tire pressure is 20% underinflated. The service life is reduced by... % check
to choose words that exactly and accuratly describe or reflect the writers meaning is to use____vocabulary​
partof machines,types ​
(r) (q-p); use p=5, q=-5 and r =-6
In what situation does water undergo a physical change?