kathykatende kathykatende
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

At the store, 10 ounces of candy cost $3.20. How many ounces can you get for $1?

Respuesta :

hannahboothman hannahboothman
  • 03-11-2020

Answer:

3.125 ounces

Step-by-step explanation:

10/3.20=3.125

Answer Link

Otras preguntas

The basic requirements for industry growth are capital natural resources and workers true or false
On a particular day, the wind added 2 miles per hour to Jaime's rate when she was rowing with the wind and subtracted 2 miles per hour from her rate on her retu
Let f(x) = x2 - 81. Find f-1(x).
What important idea about his beloved does the speaker in "When, in disgrace with fortune and men's eyes" convey? A. The love of his beloved makes him envy what
In Act II, Scene 1, of A Midsummer Night's Dream, who is speaking to whom in these lines? I will not stay thy questions; let me go Or, if thou follow me, do not
add the like terms: -3ab+-10a+-8a
Devin exercised the same amount of time each day for 5 days last week . His exercise included walking and swimming . Each day he exercised,he walked for 10 min
In the South Pacific Marines used coded messages sent in the _____ language.
Solve for x and express your answer as a logarithm. 3(5^x) = 48 Simplify your answer as much as possible.
Solve by taking the square root of both sides. (3x+3)^2=25