Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of a 13 ounce of package of pustachios cost $5.99

Respuesta :

carrah13
carrah13 carrah13
  • 03-10-2016
5.99 ÷13 =0.46
the unit rate is about 0.46 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

Use this passage to answer the following question: Incidents in the Life of a Slave Girl Excerpt from Chapter II. The New Master And Mistress Harriet Jacobs
All websites with medical information should be considered credible. true or false
How did appeasment lead to hitletd?
find the value of u in parallelogram ABCD
Which process is not included in heterotrophic nutrition? *?
The u.s. television show sister wives tells the true story of kody brown, a utah man with four wives. existing legal sanctions in the united states prohibit pol
______________ yield about 4 kcal/g when completely oxidized, whereas ___________ yield about 9 kcal/g.
What types of resolutions are acted on without debate and without requiring members to read the resolution?
What island was mandela imprisoned in?
if someone could explain what i plug into f??